ՔՊ ցուցակի 50 ընտրյալների փոփոխություն է լինելու. տղամարդիկ իրենց տեղը կզիջեն  կանանց
ՔՊ ցուցակի 50 ընտրյալների փոփոխություն է լինելու. տղամարդիկ իրենց տեղը կզիջեն կանանց
ՔՊ համամասնական ցուցակի 50 ընտրյալների փոփոխություն է լինելու։ Տղամարդիկ իրենց տեղը զիջելու են կանանց։ Այս մասին հայտնեցին ՔՊ–ից։ Սա օրենքի պահանջն է, քանի որ սահմանված է, որ քաղաքական ուժերի համամասնական ցուցակներում յուրաքանչյուր երրորդը կին պետք է լինի։ Ըստ այդմ, ցուցակի վերջին 4 տղամարդիկ դուրս են գալու ցուցակից` տեղափոխվելով մյուս 50-յակի մեջ։ Ըստ այդմ, Սերգեյ Բագրատյանը, Վահե Ղալումյանը, որոնք հավասար ձայներ են հավաքել` 298, լքելու են առաջին 50 հորիզոնականները։ հաջողակների 50–յակը լքելու են նաև Վաղարշակ Հակոբյանը և Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը։ Նրանց փոխարեն 50-ին կմիանան ՔՊ խմբակցության պատգամավորներ Լուսինե Բադալյանը, Արփի Դավոյանը, Լիլիթ Մինասյանը և ՔՊ վարչության հաշվիչ հանձնաժողովի անդամ Արաքսյա Վարդանյանը։ Հիշեցնենք, որ ՔՊ–ում տեղի է ունեցել քվեարկություն ԱԺ պատգամավորի թեկնածու առաջադրվելու հավակնություն ունեցող 274 անձանց միջեւ։ Առաջին 50 անձինք կհայտնվեն ՔՊ ցուցակում։ Երկրորդ փուլում այս անձինք քարոզարշավ կիրականացնեն և ևս մեկ քվեարկությամբ կորոշվի, թե ով ցուցակում որ հորիզոնականն է զբաղեցնելու։