Ընդդիմությունը հաղթանակում է Փարաքարում, մինչդեռ Գյումրիում առաջատարն ՔՊ-ն է
Ընդդիմադիր ուժերը պարտության են մատնել իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանն Արմավիրի մարզի Փարաքար խոշորացված համայնքի ավագանու արտահերթ ընտրություններում։ Բոլոր 16 ընտրատեղամասերում ձայների հաշվարկի ավարտից հետո պարզ դարձավ, որ իշխող կուսակցությունը հավաքել է ձայների ընդամենը 31,89%-ը (3669 ձայն), մինչդեռ ընդդիմադիր «Միասնություն» դաշինքը տարել է համոզիչ հաղթանակ՝ 56,57%-ով (6508 ձայն)։
Օրենսդրության համաձայն, «Միասնություն» դաշինքի համամասնական ցուցակը գլխավորող Վալոդյա Գրիգորյանն ավտոմատ կերպով կդառնա Փարաքար համայնքի ղեկավար։ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը զբաղեցրել է երրորդ տեղը՝ 7,82%-ով (900 ձայն), իսկ վերջին տեղում հայտնվել է «Կայունություն» կուսակցությունը՝ 3,7%-ով (426 ձայն)։
Միևնույն ժամանակ, Գյումրիում, որտեղ նույն օրն անցկացվել են տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ, իրավիճակն այլ է։ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախնական տվյալներով, 82 ընտրատեղամասից 81-ի քվեարկության արդյունքներով առաջատարն է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ քաղաքապետի պաշտոնակատար Սարիկ Մինասյանի գլխավորությամբ՝ 36,80%-ով (16 938 ձայն)։
Վարդան Ղուկասյանի գլխավորած Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը երկրորդ տեղում է՝ 20,71%-ով (9 537 ձայն), իսկ երրորդ տեղում է պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանի գլխավորած «Մեր քաղաքը» դաշինքը՝ 15,85%-ով (7 296 ձայն)։ Գյումրիի ավագանի են անցել հինգ քաղաքական ուժեր, այդ թվում՝ «Իմ Հզոր Համայնք» կուսակցությունը և «Մայր Հայաստան» դաշինքը։