«Քաղաքացիական պայմանագիր» իշխող կուսակցության թեկնածուները Գյումրիի և Փարաքարի համայնքներում անցկացված ընտրություններում շնորհակալություն հայտնեցին ընտրողներին վստահության համար։
Գյումրիում իշխող կուսակցությունը թեև չի հաղթել ընտրություններում, սակայն ստացել է գրեթե երկու անգամ ավելի շատ ձայներ, քան ընտրական շեմը հաղթահարած իր մոտակա մրցակիցը։ «Հարգելի գյումրեցիներ, շնորհակալ եմ յուրաքանչյուրիդ քվեի, յուրաքանչյուրիդ վստահության և պատվախնդրության համար», — գրել է Սարիկ Մինասյանն իր ուղերձում։
Նա ընդգծել է իր թիմի սկզբունքները. «Մեզ համար մարդը բարձրագույն արժեք է, մեր սկզբունքներում տեղ չունեն սպառնալիքը, պարտադրանքը, խաբեությունը, ցինիզմն ու սուտը»։
Մինասյանը հավաստիացրել է ընտրողներին, որ իրենց ձայները «չեն փոշիացվի», այլ կծառայեն Գյումրիի զարգացմանը և բոլոր գյումրեցիներին. «Շարունակելու ենք Գյումրու զարգացման և շենացման մեր բոլոր ծրագրերը»։
Փարաքար համայնքում նույնպես ելույթ է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագրի» թեկնածու Լյուդվիգ Գյուլնազարյանը, որը շնորհակալություն է հայտնել բնակիչներին ընտրություններին ակտիվ մասնակցության և 2021 թվականի ընտրությունների համեմատ իրենց քաղաքական թիմին ցուցաբերած աջակցության ավելացման համար։
Գյուլնազարյանը շնորհավորել է համայնքի ղեկավարի պաշտոնում հաղթած թեկնածու Վալոդյա Գրիգորյանին և նշել. «Փարաքարը մեր տունն է, ու բոլորիս անելիքն է առավելագույնը անել Փարաքար համայնքի զարգացման համար»։
Այս մեկնաբանությունները հետևել են այն բանից հետո, երբ Փարաքարի ընտրություններում «Միասնություն» ընդդիմադիր դաշինքը պարտության է մատնել «Քաղաքացիական պայմանագիր» իշխող կուսակցությանը՝ ստանալով 56,57% ձայն՝ իշխող կուսակցության 31,89%-ի դիմաց։ Օրենքի համաձայն՝ Վալոդյա Գրիգորյանը, որը գլխավորում էր դաշինքի ցուցակը, կդառնա Փարաքար համայնքի ղեկավար։
Գյումրիում իրավիճակը այլ կերպ է ձևավորվել. այնտեղ, ըստ նախնական տվյալների, առաջատարը «Քաղաքացիական պայմանագիր» իշխող կուսակցությունն է՝ 36,80% ձայներով։ Հայաստանի կոմունիստական կուսակցությունը զբաղեցնում է երկրորդ տեղը՝ 20,71%-ով, իսկ «Մեր քաղաքը» դաշինքը՝ երրորդը՝ 15,85%-ով։ Գյումրիի Ավագանի են անցել հինգ քաղաքական ուժեր, այդ թվում՝ «Իմ հզոր համայնքը» կուսակցությունը և «Մայր Հայաստան» դաշինքը։