ՊՆ-ում շարունակվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի ատեստավորման գործընթացը
Ատեստավորման վերջին օրը հարցաշարերի միջոցով ստուգվել են մասնակիցների մասնագիտական գիտելիքներն ու ծառայողական պարտականությունների իմացությունը։
16:50Ատեստավորման վերջին օրը հարցաշարերի միջոցով ստուգվել են մասնակիցների մասնագիտական գիտելիքներն ու ծառայողական պարտականությունների իմացությունը։
16:50Ընդդիմությունը բոյկոտեց քոեարկությունը։
16:40Մարտի 27-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ազգային պաշտպանության և Զինված ուժերի հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Միշել Ժակին։
16:18Մարտի 27-ի նիստում նախարարների կաբինետն ազատել է «Մեդիկալ հորիզոն» ընկերությանը մաքսատուրքերից և սահմանել բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի մասնագիտական աշխատանքների ցանկը:
16:03Հարուցված քրեական գործը վերաբերում է կաշառք տալուն ու ստանալուն։
16:01Կառավարությունը հաստատել է դեղամիջոցների գովազդի լիցենզավորման և փորձաքննության նոր կարգ, որը երաշխավորում է տրամադրվող տեղեկատվության հավաստիությունը:
15:56Կառավարությունը հավանություն է տվել օրինագծերի փաթեթին, որը սահմանում է վարչական պատասխանատվություն երթևեկության չվճարման համար և կարգավորում է ներհամայնքային ուղևորափոխադրումները:
15:51Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Գյումրու դեպքերով խուզարկությունները կատարվել են Հակակոռուպցիոն Կոմիտեում քննվող քրեական վարույթների շրջանակներում և կան ձերբակալված անձինք:
15:49Կառավարությունը հավանություն է տվել տրանսպորտային միջոցների բաղադրիչների գողության համար պատժի խստացման օրինագծին՝ նման հանցագործությունների աճի կապակցությամբ:
15:42Ակնհայտորեն, համապարփակ կարգավորման համար կարևոր է նաև մարդասիրական հարցերի հասցեագրումը, այդ թվում՝ անհայտ կորած անձանց ճակատագրերի պարզումը և ռազմագերիների ու պահվող քաղաքացիական անձանց ազատ արձակումը։
15:38Կառավարությունը հավանություն է տվել սպառողների շահերի պաշտպանության արդյունավետ համակարգի ձևավորմանն ու բարեխիղճ ձեռնարկատիրության զարգացմանն ուղղված օրենսդրական նախաձեռնություններին:
15:35Վահան Կոստանյանը հայտարարել է Երևանի պատրաստակամության մասին՝ ստորագրելու խաղաղության համաձայնագիրը և կոչ է արել ապաէսկալացիայի սահմանին:
13:49Կառավարությունը հաստատել է մասշտաբային ենթակառուցվածքային ծրագիր՝ հատուկ շեշտադրելով սահմանամերձ տարածքների տրանսպորտային հասանելիության ապահովումը և տարածաշրջանային ինտեգրացիայի նախապատրաստումը:
13:40Տալ համաձայնություն՝ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Տարոն Անդրանիկի Մարգարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու մասին:
13:22Իշխանությունները պատրաստ են ամբողջությամբ փոխհատուցել մինչև 300 հազար դրամի վարկերի տոկոսները նոր էկոլոգիական նախաձեռնության շրջանակներում:
13:14Հայաստանի վարչապետը քննադատել է սոցիալական աջակցության համակարգը՝ նշելով, որ այն մարդկանց զրկում է զարգացման հեռանկարներից:
13:00Կառավարությունը հաստատել է ֆերմերների ծախսերի մինչև 50%-ի սուբսիդավորման ծրագիրը, չնայած վարչապետի կասկածներին:
12:52Բանակցությունների ընթացքում նախարարները քննարկել են նաև Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ համաձայնագրի նախագիծը, առևտրատնտեսական եւ այլ հարցեր։
12:50Ռազմավարական ենթակառուցվածքային նախագիծը հաղթահարում է սկզբնական խոչընդոտները:
12:27Օթյակում նրանց ակցիան իրավաչափ էր և դրան խոչընդոտողները պետք է պատասխան տան:
12:16ԱՄՆ-ն եւ Թուրքիան քննարկել են Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ գործընթացը:
11:48Չվերթերը կիրականացվեն շաբաթական 3 չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր երեքշաբթի, հինգշաբթի և շաբաթ:
11:28Իմ լիարժեք աջակցությունն եմ հայտնում ակցիան կազմակերպած լրագրողներին:
11:16Ընտրողին առաջարկվել է ընտրակաշառք՝ Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում առաջադրված կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով:
11:05Քրեական ոստիկանները ներխուժել են Գյումրու «Մայր Հայաստան» դաշինքի շտաբ։
10:49Սյունիքի մարզում ռուսական գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը քննարկվում է շուրջ երեք տարի։
10:30Սյունիքի դեմ հնարավոր գործողությունների արդյունքում Իրանը ստիպված կլինի իրականացնել որոշակի քայլեր՝ կանխելու իր արտաքին սահմանի կորուստը, ինչը, ի վերջո, կհանգեցնի Թուրքիայի ներգրավմանը։
10:04Մեկնարկել է Արարատ Միրզոյանի պաշտոնական այցը Ղազախստանի Հանրապետություն:
09:53Բաքուն իրադրային սրման հերթական քայլին է գնացել:
09:29VERELQ-ը ներկայացնում է հայաստանյան մամուլի ամենաուշագրավ հրապարակումները: