Պահանջում ենք անհապաղ ազատ արձակել Ադրբեջանում պահվող հայերին. ԵՀԽ
Եկեղեցիների Համաշխարհային Խորհուրդը (The World Council of Churches) հանդես է եկել Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին անհապաղ ազատ արձակելու մասին հայտարարությամբ:
16:49Եկեղեցիների Համաշխարհային Խորհուրդը (The World Council of Churches) հանդես է եկել Ադրբեջանում պահվող հայ գերիներին անհապաղ ազատ արձակելու մասին հայտարարությամբ:
16:49Փոխվարչապետն իր ելույթում կարևորեց ԵՄ-ի հետ խորացող երկկողմ հարաբերություններից բխող հավակնոտ մոտեցումների ձևավորման գործընթացները:
16:33Կողմերը երկուստեք բարձր են գնահատել գործընկերային հարաբերությունների ներկա մակարդակը և հայտնել ապագայում փոխգործակցությունն էլ ավելի ամրապնդելու իրենց պատրաստակամությունը:
16:04Հայաստանը դատապարտված է դառնալ ուժեղ պետություն։
15:43Քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը, ԵՄ-ի օժանդակությամբ մեր երկրում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
15:19Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Նիկոլի Սարիկն ասում է, որ իր հիմնական մրցակիցը Վարդան Ղուկասյանն է։
14:45Մեսրոպ Առաքելյանը գրել էր, որ ամբողջ գիշեր ադրբեջանական կողմը ինտենսիվ կրակոցներ է արձակել Սոթքի հատվածում։
14:29Կառավարությունը երեկ ընդունել է որոշում Հայաստանի և Թուրքիայի միջև գտնվող «Մարգարա» անցակետը 10 օրով բացելու վերաբերյալ։
14:07Ադրբեջանը չի ցանկանում ստորագրել, նա դա օգտագործում է որպես գործընթաց։
13:46Հարցումները վերաբերել են ոստիկանության նկատմամբ հանրության վստահությանը:
13:35Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցերը:
13:25Գրանցված հանցագործությունները նվազել են 434-ով՝ 1.1 տոկոսով:
13:17Մարդասիրական օգնությունը ներառում է սնունդ, դեղորայք, հիգիենայի պարագաներ, նաեւ առաջին անհրաժ-եշտության այլ իրեր:
12:49Այս պահի դրությամբ Ադրբեջանի Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետությանը չի փոխանցել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման ոչ մի փաստական տվյալ կամ հիմնավորում։
12:38Զրուցակիցներն անդրադարձել են երկու երկրների միջև բարեկամական կապերի և խորհրդարանական համագործակցության ամրապնդման հնարավորություններին:
12:25Մերձավորարևելյան միջանցքը էապես նվազեցնում է Թուրքիայի լոգիստիկ նշանակությունը
12:00Պատմության հեգնանք է. մեր պետությունը ձևավորվել է «Պայքար, պայքար մինչև վերջ» կարգախոսով, և այսօր մարման շեմին է՝ առանց որևէ պայքարի։
11:31Պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է զերծ մնալ բանակին և սահմանային իրադրությանն առնչվող ոչ ստույգ, սխալ ու մտացածին տեղեկություններ հրապարակելուց:
11:28ԵՄ-ն կարող է օգտագործել իր փափուկ ուժը՝ ապահովելու համար, որ տարածաշրջանային ծրագրերը ներառական լինեն և չբացառեն որևէ երկիր։
11:12Մարտի 19-ից սկսած մինչ այս պահը արձանագրվել է վրացական պետհամարանիշի գողության ընդամենը մեկ դեպք։
10:37Սրանց բոլորի նպատակն է` վարկաբեկիչ ու կեղծ տեղեկություններով տեղեկատվական դաշտը հագեցնելը։
10:22Նախարարի տեղակալը ՌԴ գործընկերոջը տեղեկացրել է ՀՀ արտաքին քաղաքականության հիմնական ուղղությունների և տեսլականի, ինչպես նաև Ադրբեջանի հետ երկկողմ ձևաչափում սահմանազատման ուղղությամբ արձանագրված առաջընթացի, խաղաղության համաձայնագրի համաձայնեցման մասին։
09:16Ֆրանկոֆոնիայի այս տոնը ևս մեկ անգամ հիշեցնում է, որ լեզուն միայն հաղորդակցության միջոց չէ. այն կամուրջ է, որը միավորում է ազգերին, սերմանում փոխադարձ հարգանք և բարեկամություն։