Լրագրողների հանդեպ բիրտ ուժի կիրառման այս նախադեպը լրջագույն քննության առարկա պետք է դառնա
Հայտարարություն:
20:02Հայտարարություն:
20:02Խաղաղության համաձայնագրի տեքստը պատրաստ է ստորագրման, և Հայաստանը պատրաստ է անցնել հաջորդ քայլին։
16:50Խոսնակի փոխանցմամբ, իրավապահները փնտրել են գազալցակայանի տեսախցիկների կրիչները, բայց դրանք չեն հայտնաբերել:
16:29Պարզվել է նաև, որ նա Ռուսաստանի Դաշնության իրավապահների կողմից հետախուզվում էր ավազակության մեղադրանքով:
15:51Կենտրոնի ներկայացուցիչները նշել են, որ իրենց այցի նպատակն է ծանոթանալ տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին:
15:46«Echo Baku» ալիքում կազմակերպված այս քննարկման ժամանակ երկու ադրբեջանցի բանավիճում են, թե պետք է արդյոք Բաքուն ստորագրի համաձայնեցված թուղթը, թե ոչ։
15:24Ծրագրված է Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Ղազախստանի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Մուրատ Նուրտլեուի հետ:
15:08«Ինձ գործից տարանջատելը ճնշման միջոց է․ այդ դեպքում ես զրկվում եմ պաշտպանվելու հնարավորությունից», — նշել է Աղազարյանը՝ անդրադառնալով Աննա Վարդապետյանի ներկայացրած միջնորդագրին։
14:20Կարևորը, որ հանկարծ չասեն, որ իրենց գործընկեր Ադրբեջանը թշնամի է, իսկ իրենց վարած քաղաքականությունը կործանարար:
13:50Աղազարյանը նաև հիշեցրեց, որ հանդիսանում է ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, ուստի իր կարծիքով տարօրինակ չէ, որ իրեն այդ ընթացքում շատերն են դիմել տարբեր հարցերով։
13:34Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը 2025 թվականի մարտի 26-ին «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքով նախատեսված կարգով ներկայացրել է Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Հովիկ Հովսեփի Աղազարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը:
13:03Անցկացվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի հերթական ենթախմբի ատեստավորման գործընթացի շարային պատրաստության քննությունը
12:48ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հարցազրույցը «Correio Braziliense»-ին
12:20Տիգրան Աբրահամյանն է գրում:
11:4264 կողմ, 7 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ:
11:25Սուրեն Սարգսյանն է գրում:
10:01Տեղի է ունեցել ՀՀ ԶՈՒ սերժանտական նորաստեղծ համակարգի զինծառայողների երդման հանդիսավոր արարողությունը
10:00Վարդան Ոսկանյանն է գրում:
09:28Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Մարկո Ռուբիոյի հետ
09:15VERELQ-ը ներկայացնում է հայաստանյան մամուլի ամենաուշագրավ հրապարակումները: