Ռուբեն Վարդանյանը դադարեցնում է հացադուլը
Նա նաև հայտնել է, որ հաջորդ անգամ կխոսի միայն դատական եզրափակիչ նիստում, բայց միայն այն դեպքում, եթե այնտեղ լինեն միջազգային ներկայացուցիչներ:
16:49Նա նաև հայտնել է, որ հաջորդ անգամ կխոսի միայն դատական եզրափակիչ նիստում, բայց միայն այն դեպքում, եթե այնտեղ լինեն միջազգային ներկայացուցիչներ:
16:49Հայաստանն ընդունել է ադրբեջանական կողմի առաջարկները համաձայնագրի վերջին երկու չհամաձայնեցված կետերի վերաբերյալ։
16:02Փաշինյանը գեղեցիկ փաթեթեավորումներով մեր հասարակությանը հրամցնում է ադրբեջանական թեզեր ու պահանջներ:
15:55Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրահանգել է անհապաղ դադարեցնել համայնքային հողերի վաճառքը՝ սկզբնական գնից 5000 անգամ բարձր գնով հողատարածքի վերավաճառքի ազդանշանից հետո:
15:23Այն ընդունվեց 464 կողմ, 115 դեմ և 39 ձեռնպահ ձայներով։
15:22Կառավարության նիստից հետո արտաքին գործերի նախարարը կտրուկ արձագանքեց թուրք գործընկերների հետ իր շփման վերաբերյալ սադրիչ հարցին:
15:12Հավաքի մասնակիցները նամակ-խնդրագիր հանձնեցին Շվեյցարիայի դեսպանատանը:
15:06Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են շինարարության, էներգետիկայի, տրանսպորտի ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ հարցեր։
14:45Նշել ենք նրանց նկատմամբ ադրբեջանական իշխանության կազմակերպած շինծու դատավարությունների, հայ գերիների նկատմամբ խոշտանգումների և անմարդկային վերաբերմունքի մասին։
14:40Հայաստանի վարչապետը քննադատել է հարկային բեռն ավելացնող որոշումները չեղարկելու ընդդիմության առաջարկը՝ հիշեցնելով ճանապարհաշինության՝ քաղաքական նպատակներով օգտագործման մասին:
14:15Նախարարությունը լինելու է խստապահանջ և ուղիղ աշխատելու է բժշկական կենտրոնների հետ:
14:08Հայաստանի Հանրապետությանը սպառնում են նոր, ծանր մարտահրավերներ:
14:01Ռուսական զորքերն ազատագրել են Սուջան և ևս երկու բնակավայր
13:24Հայ ժողովուրդը պատասխանատու է մեր հայրենակիցների համար։
13:13Հայաստանի վարչապետը պահանջում է կոնկրետ արդյունքներ գյուղատնտեսության համար եղանակային տեղեկատվական համակարգի ստեղծման գործում:
12:52Ֆինանսավորումն ուղղված է երկրի 12 համայնքներում ճանապարհների վերանորոգմանը, ջրամատակարարման և կոյուղու համակարգերի կառուցմանը:
12:47Սա մշակված թեզեր են, որի գաղափարախոսն է Ժիրայր Լիպարիտյանը, ՔՊ-ի, եւ ոչ միայն ՔՊ-ի, հոգևոր հայրը։
12:43Հայաստանին մատակարարվող ավերիչ զենքերն ուղղված են մեր դեմ։ Թերեւս այսօր դրանք էլի ինչ-որ տեղ են պահանջվում։ Բայց այդ զենքերն ուղարկվում են Հայաստան։
12:39Պատիվ է հյուրընկալել Նիդեռլանդների արտաքին գործերի նախարար Կասպար Վելդկամպին:
11:57Իշխանությունները ֆիզիկական անձանց եկամուտների հայտարարագրման համակարգը համարում են պետական քաղաքականության անհրաժեշտ տարր, ընդդիմությունը այն անվանում է ավելորդ բյուրոկրատիայի աղբյուր:
11:25Արմեն Ղազարյանի խոսքով՝ ռազմավարությունն ընդգրկում է իրավապահ մարմինների պատշաճ տեխնիկական վերազինումը, միջազգային լավագույն փորձի տեղայնացումը, հանրային իրազեկումները, ինչպես նաև առողջապահական համակարգի հետ փոխգործակցությունը։
11:09Իշխանության անբարո գործողություններից հետ չեն մնում ընդդիմադիր դաշտում տեղավորված առանձին քաղաքական վարձկանները։
10:48Հիմա ճիշտ պահն է՝ այս ոչ կոնստրուկտիվ ողբը դադարեցնելու։ Հայկական կապիտալը՝ Հայաստանում, սփյուռքում, պիտի հակընդդեմ համակարգ ստեղծի։ Համակարգ, որը կկասեցնի ներքին ֆաշիզմը, որը մեզ կմիավորի մեր իրական շահերի, իրական նպատակների համար։
10:05Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Էստոնիայի միջև փոխգործակցության հարցերի լայն շրջանակ:
09:08Իր առաջարկած նոր սահմանադրությունը ստեղծվում է ոչ թե Ադրբեջանի պահանջով, բայց նաև ունենալու է «տարածաշրջանային նշանակություն»։