ՌԴ-ն դատապարտում է Իսրայելի հարձակումը Սիրիայում Իրանի գլխավոր հյուպատոսության վրա. ԱԳՆ
Առաջիկա 48 ժամվա ընթացքում Իրանը հիբրիդային պատժիչ գործողություն կձեռնարկի
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը հայտնում է, որ իրանական տելեգրամյան ալիքները, հղում անելով ամերիկյան տեղեկատվությանը, գրում են, որ առաջիկա 48 ժամվա ընթացքում Իրանը հիբրիդային պատժիչ գործողություն կձեռնարկի՝ ի պատասխան Դամասկոսում իրանական հյուպատոսության վրա իսրայելական օդային հարձակման։
"Խոսք է գնում այն մասին, որ իրանական հրթիռային և ԱՍԹ-ներով հարվածները հասցվելու են Պաղեստինի բռնազավթված տարածքներում տեղակայված իսրայելական ռազմական ենթակառուցվածքներին հենց Իրանի տարածքից, այլ ոչ թե Եմենից, Լիբանանից, Սիրիայից կամ Իրաքից, որտեղ գործում են Իսրայելին հարվածներ հասցնելու նորուժ ունեցող իրանամետ կազմակերպություններ։
Մինևնույն ժամանակ իրանական աղբյուրներով տեղեկատվություն է տարածվել, որ Իսրայելը տարհանել է Բաքվում և Աբու-Դաբիում իր դեսպանատների աշխատակիցներին՝ իրանական հնարավոր հարվածների վտանգը հաշվի առնելով",- գրել է Ոսկանյանը։