Նիկոլ Փաշինյանը քննարկել է նոր ներդրումային հնարավորությունները Emerson-NI-ի նախագահի հետ
Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 10-ին ընդունել է բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն ծավալող Emerson-NI ընկերության նախագահ Ռիտու Ֆավրեին:
18:49Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 10-ին ընդունել է բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում գործունեություն ծավալող Emerson-NI ընկերության նախագահ Ռիտու Ֆավրեին:
18:49Միրզոյանը Համաշխարհային հարցերով հնդկական խորհրդում ներկայացրել է երկրի արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները՝ ընդգծելով Ադրբեջանի հետ խաղաղության գործընթացում առաջընթացը:
18:41Նոր անկախ մեխանիզմը պետք է օգնի նույնականացնել երկու արցախյան պատերազմներում զոհվածների մասունքները և նպաստել երկրների միջև հաշտեցմանը:
18:26Հայաստանի առևտրային բանկերի միջոցով ֆիզիկական անձանց ստացած դրամական փոխանցումների ծավալը հունվարին կազմել է 377,5 մլն ԱՄՆ դոլար, մինչդեռ միջոցների արտահոսքը հասել է գրեթե 359 մլն դոլարի:
18:11Հանդիպումներ և այցեր են իրականացվել COP17 կազմկոմիտեի նախագահ, վարչապետի գլխավոր խորհրդական Համբարձում Մաթևոսյանի հետ։
17:59Դելի պաշտոնական այցի մեկնարկին Արարատ Միրզոյանը ելույթ է ունեցել Համաշխարհային հարցերով հնդկական խորհրդում՝ նշելով երկկողմ համագործակցության առաջնահերթ ուղղությունները և տնտեսական ու պաշտպանական ոլորտներում հավակնոտ ծրագրերը:
17:53Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ներկայացուցիչը հայտնել է, որ պահպանվում է կապը հայ համայնքի հետ, սակայն մարդիկ ստիպված են մնալ իրենց տներում՝ անվտանգ չլինելու պատճառով:
17:28ՀՀԿ գործադիր մարմնի անդամը պատասխանել է վարչապետի՝ պետությանը գույքի վերադարձի մասին հայտարարություններին՝ նրան անվանելով «Ալիևի և Էրդողանի կամակատար»:
17:18Վարչապետի մամուլի քարտուղարը մատնանշել է Քոչարյանի և Սարգսյանի թիմերի միջև աճող հակասությունները Գյումրիի նախընտրական պայքարի ֆոնին:
17:07Պետքարտուղարությունը վերահսկողություն է ստանձնում մնացած միջազգային ծրագրերի նկատմամբ՝ լայնածավալ վերակազմակերպման ֆոնին:
16:56Ալեն Սիմոնյանը հեգնանքով պատասխանել է իր թանկարժեք կոշիկների մասին հրապարակումներին:
14:34Չեխ դիվանագետի հետ հանդիպման ընթացքում Սրբուհի Գալյանը ընդգծել է արդարադատության համակարգում բարեփոխումների եվրոպական ուղղվածությունը և ներկայացրել 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրություններից առաջ նախատեսված սահմանադրական փոփոխությունները:
14:28Արցախի ժողովրդի հիմնարար իրավունքների պաշտպանության հանձնախումբը շաբաթ օրը Երևանում հանդիպում է ունեցել ամբողջ կազմով։
14:23Գառնիկ Դանիելյանը ահազանգել է հեղուկ գազի անբացատրելի գնային տատանումների մասին, որոնք տեղանքից կախված հասնում են 100% տարբերության:
14:16ՀՅԴ կուսակցությունը հատուկ որոշում է ընդունել Բյուրոյի անդամի կարգավիճակի վերաբերյալ, ով գտնվում է ադրբեջանական գերության մեջ, և մտադիր է ուժեղացնել բոլոր հայ ռազմագերիների ազատման ուղղությամբ ջանքերը:
14:10Գյումրիի նախկին քաղաքապետը մեղադրել է Նիկոլ Փաշինյանին գործի մանրամասները չիմանալու մեջ և խոստացել է իրավական և քաղաքական պատասխան տալ «շինծու մեղադրանքներին»՝ կոչ անելով քաղաքացիներին ակտիվորեն մասնակցել ընտրություններին:
14:03Անհավասար բանակցությունների պայմաններում Հայաստանը ռիսկում է նոր կորուստների հետ բախվել, հայտարարել է ընդդիմության ներկայացուցիչը: