Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են 2026-2027 թթ. հարկաբյուջետային շրջանակները
Խորհրդակցության մասնակիցները քննարկում են ծավալել ներկայացված թեմաների շուրջ, դիտարկումներ և առաջարկություններ կատարել որոշ հարցերի վերաբերյալ:
16:54Խորհրդակցության մասնակիցները քննարկում են ծավալել ներկայացված թեմաների շուրջ, դիտարկումներ և առաջարկություններ կատարել որոշ հարցերի վերաբերյալ:
16:54Արձանագրվել է մանկական մահացության ցուցանիշի նվազում:
16:26Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախագիծը համաձայնեցված է և սպասում է ստորագրման։
16:06Քննարկվել են մարդու իրավունքների խախտումներին, Ադրբեջանում գտնվող հայ գերիների և պահվող այլ անձանց առնչվող հարցեր:
15:57Շվեյցարիան դուռ է բացել։ Կանցնի՞ Հայաստանը այդ դռնով՝ դա կախված է ոչ թե Բաքվից, ոչ էլ Բրյուսելից, այլ միայն հայ ժողովրդից։
15:37Փաշինյանն ու ՔՊ-ն քնեցնում են հայ ժողովրդին՝ խաղաղության պայմանագրի մասին հեքիաթներ պատմելով, իսկ խորհրդարանական «ընդդիմությունը» զբաղված է ժամավաճառությամբ։
15:18ՊԵԿ նախագահը վստահեցրեց, որ քաղաքացիների հայտարարագրերի ներկայացման դինամիկան դրական է, բայց թվերը հակառակն են ցույց տալիս:
14:39Բաքվի բանտերում պահվող մեր հայրենակիցները գերի և պատանդ են, ովքեր առևանգվել են Ադրբեջանի կողմից, հետևաբար միայն դատավարության գործընթացի քննարկումը անընդունելի է։
14:192024–ի վերջին պետական պարտքը կազմել է շուրջ 5 տրլն դրամ, որը հավասար է շուրջ 12.8 մլրդ դոլարի:
14:06ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հեռախոսազրույցը «հաստատել է այն հայտնի միտքը, որ ճաշասենյակում միայն Ռուսաստանն ու Ամերիկան են»։
13:57Ներկայում էլեկտրաէներգետիկական շուկային մասնակցության նպատակով լիցենզիա է ստացել շուրջ 22 մատակարար, որոնցից, սակայն, շուկայում փաստացի գործունեություն են ծավալում միայն վեցը:
13:50Աղազարյանը նշեց, որ Փաշինյանի ռեյտինգը որոշ դեպքերում ցածր է, բայց եղածների մեջ ամենաբարձրն է։
13:39Հայաստանի իշխանությունը 7,5 միլիոն դրամ է ծախսել, որպեսզի Հայաստան բերի 10 թուրք լրագրողի։
13:06Այժմ հանձնաժողովը ղեկավարում է Արսեն Թորոսյանը:
12:52Հայաստանի գործող իշխանությունները փաստացի օգնում են Ադրբեջանին լեգիտիմացնել Արցախի, Հայաստանի Հանրապետության և հայության դեմ իրագործած հանցագործությունները:
12:15Ադրբեջանը չի արձագանքել նաև դեռևս 2024 թ․ հունիսի 22-ին Հայաստանի Հանրապետության արած առաջարկին՝ հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ նման տեղեկությունների հետաքննության համատեղ մեխանիզմ ստեղծելու մասին:
11:57Նա Զելենսկուն համարում է 2019թ. իր դեմ իրականացված իմփիչմենթի հիմնական մեղավորը։
11:54Մարտի 19-22-ը Ստրասբուրգ է մեկնում ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը՝ Խորհրդարանների նախագահների եվրոպական համաժողովին մասնակցելու համար:
11:41Այն երկրները, որոնք հերթ էին կանգնել ողջունելու Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև «խաղաղության» համաձայնագրի բանակցությունների ավարտը, որևէ ասելու կամ անելու բան չունե՞ն:
11:33Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանի դատախազության դատախազ Արտակ Հովհաննիսյանը, որը գլխավոր դատախազի՝ 2025 թվականի հունվարի 31-ի հրամանով ազատվել է պաշտոնից, դիմել է Երևանի քաղաքացիական դատարան։
10:49Շտաբային բանակցությունների ընթացքում տեղի են ունեցել մի շարք հանդիպումներ։
09:33ՀՀ ՊՆ-ն նաև հայտարարել է, որ Ադրբեջանի Հանրապետությունը Հայաստանի Հանրապետությանը չի փոխանցել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման ոչ մի փաստական տվյալ կամ հիմնավորում։