ՀՀ-ում փետրվարի 18-ին արձանագրվել է «Չիկունգունիա տենդ» հիվանդության դեպք
Տվյալ պահին հիվանդի առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար։
16:30
Հնարավոր զոհերի և ավերածությունների մասին տեղեկություններ չեն ստացվել:
16:00
Փաստաթղթի նպատակն է ստեղծել իրավական հիմքեր պաշտպանական գերատեսչությունների միջև առավել սերտ և համակարգված փոխգործակցության համար:
15:31
Բաքուն Ռուբեն Վարդանյանի և մյուս պատանդների շինծու դատավարություններն օգտագործում է որպես գործիք՝ միջազգային հարթակում Հայաստանի անկախ պետականության ողջ պատմությունը վարկաբեկելու և քրեականացնելու համար։
15:30
Տղամարդը հայտնել է, որ իր վերցրած թմրամիջոցի փաթեթը մեքենայի մեջ է։
15:00
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը տեղեկություններ է հայտնել Երևանում տեղի ունեցած հրաձգության հետևանքով հոսպիտալացվածների առողջական վիճակի մասին:
14:31
ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը փետրվարի 19-ին կայացած ճեպազրույցի ընթացքում անդրադարձել է ատելության խոսքի դեմ պայքարի նոր օրենսդրական նախաձեռնությանը։
14:18
Ներկայում 666 հազար շահառուներից կանխիկ վճարումներից դեռևս օգտվում է մոտ 21,5 հազար մարդ, սակայն օրական շուրջ 1500 քաղաքացի արդեն իսկ անցնում է նոր համակարգին։
14:07
Ֆինանսավորումն իրականացվում է «Կուսակցությունների մասին» սահմանադրական օրենքի շրջանակներում և բաշխվում է քվեների համամասնությամբ։