«Հայկական քվեն» ընտրություններին կգնա համախոհների միավորման մոտեցմամբ
«Հայկական քվե» կուսակցությունը առաջիկա ընտրություններին կգնա համախոհների միավորման մոտեցմամբ։ Այս մասին փետրվարի 18-ին մամուլի ասուլիսում հայտարարեց «ՀայաՔվե» շարժման համակարգող Ավետիք Չալաբյանը։
Նա համաձայնեց, որ ընդդիմության հնարավորությունները չպետք է փոշիացվեն, որպեսզի չկրկնվի 2021 թվականի ընտրությունների սցենարը։ Չալաբյանը վստահեցրեց, որ «Հայկական քվեն» իրատեսորեն գնահատում է իր ուժերը և կարևոր է համարում քաղաքական ուժերի միավորումը՝ իշխանափոխության շահերից ելնելով։ Չալաբյանը շեշտեց «Հայկական քվե» կուսակցության պատրաստակամությունը համագործակցել մի շարք քաղաքական ուժերի հետ՝ չբացահայտելով, թե կոնկրետ որ ուժերի մասին է խոսքը։ Նա նշեց, որ այս փուլում որևէ կոնկրետ ուժին մատնանշելը կլինել բանակցական էթիկայի խախտում։
Հարցին Գագիկ Ծառուկյանի և Սամվել Կարապետյանի կուսակցությունների հետ հնարավոր է համագործակցությունը, Չալաբյանը պատասխանեց, որ այդ հարցը պետք է կքննարկվի։ Չալաբյանը բացառեց իշխող վարչակազմի, նրա դաշնակիցների և նախկին իշխանություններին ներկայացնող ուժերի հետ համագործակցությունը։